Zostań językowym tytanem i wyjedź na staż do Parlamentu Europejskiego!

Zostań językowym tytanem i wyjedź na staż do Parlamentu Europejskiego!

To nieistotne czy jesteś studentem filologii angielskiej, europeistyki, filozofii czy automatyki i robotyki – pytamy, czy dobrze znasz angielski. Jeżeli oprócz tego jesteś odważny, twoim konikiem są języki obce i poszukujesz pomysłu na siebie i swoją – zbliżającą się wielkimi krokami – zawodową przyszłość, to mamy coś dla Ciebie.

Organizując kolejną edycję konkursu "Pokaż Język: Starcie Tytanów" europosłanka Danuta Jazłowiecka we współpracy z Politechniką Opolską już po raz czwarty daje możliwość studentom i niedawnym absolwentom sprawdzenia się w roli tłumacza i wygrania stażu w Parlamencie Europejskim.

"Starcie Tytanów" podzielone jest na dwa etapy - eliminacje i finał. W pierwszym z nich, zadaniem uczestników będzie pisemne przetłumaczenie krótkich tekstów z języka angielskiego na polski i na odwrót. Dziesięciu uczestników, którzy najlepiej poradzą sobie w eliminacjach, weźmie udział w finale, który polegać będzie na zmierzeniu się z prawdziwym symultanicznym tłumaczeniem wystąpienia europosłanki Danuty Jazłowieckiej - dokładnie tak jak w Parlamencie Europejskim podczas sesji plenarnej! 

Laureaci pierwszych trzech miejsc wygrają płatny, sprofilowany językowo, miesięczny staż w Parlamencie Europejskim, zaś zdobywcy 4. i 5. miejsca płatne staże w opolskim biurze Europosłanki. Pozostali uczestnicy finału (zajmujący miejsca od 6. do 10.) wygrają zaproszenie na wyjazd studyjny do Brukseli!

GARŚĆ SZCZEGÓŁÓW:

Dla kogo dokładnie jest konkurs?
Konkurs skierowany jest do studentów i absolwentówuczelni wyższych w województwie opolskim i województwie dolnośląskim oraz studentów i absolwentów innych uczelni, pochodzących z województwa opolskiego. Konieczna jest biegła znajomośc języka angielskiego, a także znajomość dodatkowego języka, który jest jednym z oficjalnych języków Unii Europejskiej. Znajomość drugiego języka nie będzie przedmiotem konkursu i zostanie zweryfikowana jedynie przez przedstawienie kserokopii certyfikatu, oceny na dyplomie, w indeksie lub na świadectwie ze szkoły ponadgimnazjalnej.

Co zrobić, by wziąć udział w konkursie?
Zgłosić swój udział w konkursie można na dwa sposoby:

  • wysyłając wypełniony FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY na adres lub
  • dzwoniąc pod nr telefonu: 77 453 10 38 i podając swoje dane.

Kiedy wszystko się wydarzy?
Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 22 stycznia 2016 r. (piątek) do godziny 23:59!
Eliminacje odbędą się w piątek 29 stycznia 2016 r
Ogłoszenie wyników eliminacji i wskazanie nazwisk osób, które dostały się do finału nastąpi najpóźniej 8 lutego 2016 r. (poniedziałek).
Wielki finał Starcia Tytanów odbędzie się w poniedziałek 15 lutego 2016 r.
 

UWAGA! Zanim wypełnisz formularz konkursowy, zapoznaj się dokładnie z zapisami REGULAMINU! Znajdziesz tam wszystkie szczegółowe informacje dotyczące zasad uczestnictwa w konkursie.
UWAGA! Osoby, które odbyły już staż (lub odbędą go do grudnia 2016 r.) w opolskim lub brukselskim biurze Danuty Jazłowieckiej albo innych eurodeputowanych bądź w grupach politycznych i administracji Parlamentu Europejskiego, nie mogą brać udziału w konkursie.
 

Organizatorami Konkursu są
Danuta Jazłowiecka, Posłanka do Parlamentu Europejskiego oraz Politechnika Opolska.

Plakat promujący konkurs "Pokaż Język: Starcie Tytanów"

_________________________
* przez pojęcie absolwenta rozumie się osobę, która ukończyła studia na poziomie zawodowym bądź magisterskim nie dawniej niż 24 miesiące od daty rozstrzygnięcia konkursu /15.02.2016 r./ (decyduje data na pierwszym dyplomie).
** Zmiany w regulaminie:
16 grudnia 2015 r. - zmiana w punkcie 4 § 3 i w punkcie 2 § 4. Archiwalna kopia regulaminu obowiązującego od 21.10. do 16.12.2015 
r. dostępna jest TUTAJ.
zobacz wszystkie
Projekt i realizacja:
© 2011-2018 netkoncept.com - skycms
Polityka prywatności