© European Union 2013 Nabór do IV edycji konkursu "Pokaż Język: Odkryj Szekspira" fot. Agnieszka Jabrzemska © European Union 2017 - European Parliament Obrady jury konkursu "Obiektywne Opolskie" 2017.
 • Listopadowa sesja plenarna w skrócie: Rządy prawa w Polsce, Nagroda LUX, Paradise Papers

  Rządy prawa w Polsce, Nagroda Filmowa LUX dla "Krwi Saamów", Paradise Papers, zakupy online - to niektóe z tematów sesji plenarnej w Strasburgu. Przeczytaj nasze podsumowanie.

 • „Pokaż Język: Odkryj Szekspira” – konkurs dla utalentowanych językowo i aktorsko!

  Nabór do czwartej edycji konkursu pn. „Pokaż Język: Odkryj Szekspira” trwa już okrągły rok. Do udziału, w konkursie zachęcają organizatorzy: opolska europosłanka Danuta Jazłowiecka oraz Opolski Teatr Lalki i Aktora. Drodzy Uczniowie szkół średnich – jeżeli świetnie czujecie się na scenie, Waszym marzeniem jest aktorstwo, a dodatkowo znacie język angielski – mamy dla Was wspaniałą propozycję!

 • Danuta Jazłowiecka z wizytą w kluczborskiej szkole z tytułem EPAS

  We wrześniu br. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kluczborku, jako pierwsza i jedyna szkoła na Opolszczyźnie otrzymała tytuł Szkoła – Ambasador Parlamentu Europejskiego.

 • Podsumowanie październikowej sesji plenarnej

  Walka z molestowaniem seksualnym, wzmocnienie kontroli granic, Nagroda Sacharowa na rzecz Wolności Myśli - to główne tematy październikowej sesji plenarnej. Przeczytaj nasze podsumowanie.

 • Wyniki czwartej edycji konkursu fotograficznego „Obiektywne Opolskie”

  W czwartej edycji konkursu "Obiektywne Opolskie" posłanka Danuta Jazłowiecka zachęcała pasjonatów fotografii i miłośników Opolszczyzny do odkrywania urody zabytków regionu, jego zamków, pałaców i dworów. Zarówno tych opuszczonych jak i na nowo zamieszkałych, odrestaurowanych i kwitnących. Zdjęcia, które napłynęły w odpowiedzi na konkurs, świadczą o wielkiej wrażliwości uczestników na piękno naszego województwa i dużych umiejętnościach fotograficznych.

Wiadomości z Brukseli
Wiadomości z kraju i regionu
zobacz wszystkie
Projekt i realizacja:
© 2011-2017 netkoncept.com - skycms
Polityka prywatności