Celem konsultacji jest dokonanie oceny aktualnego dorobku socjalnego UE. "Wolność panoramy" to tzw. zbiór wyjątków w prawie autorskim, pozwalającym na nieodpłatne fotografowanie i wykorzystywanie w komercyjny sposób wizerunku obiektów umieszczonych w przestrzeni publicznej. Komisja Europejska ignoruje żółtą kartkę ws.delegowania pracowników © European Union (2015) - European Parliament Z ramienia grupy EPL temat prowadzi europosłanka Danuta Jazłowiecka, wiceprzewodnicząca Komisji EMPL.
 • Weź udział! Konsultacje społeczne ws. Europejskiego Filaru Praw Socjalnych

  Przewodniczący KE Jean-Claude Juncker, 9 września 2015: Chcę dążyć do opracowania Europejskiego Filaru Praw Socjalnych, który uwzględniać będzie zmieniające się realia świata pracy i który będzie służył, jako kompas dla odnowionej konwergencji w ramach w strefy euro.

 • Wolność panoramy. Co można fotografować podczas podróży?

  W krajach, w których wolność panoramy nie występuje lub występuje w ograniczonej formie, prawo wydaje się stosunkowo surowe, warto jednak zwrócić uwagę na orzecznictwo sądów w tym temacie. 

 • Komisja Europejska ignoruje żółtą kartkę ws. delegowania pracowników

  Komisja Europejska oficjalnie odpowiedziała w środę na zarzuty wobec rewizji dyrektywy o delegowaniu pracowników przesłane w ramach tzw. żółtej kratki, czyli mechanizmu kontroli subsydiarności.  

 • Komisja ds. Zatrudnienia zgodna w sprawie definicji dumpingu socjalnego

  Dzięki negocjacjom prowadzonym przez zespół Danuty Jazłowieckiej, Komisja Zatrudnienia i Spraw Socjalnych Parlamentu Europejskiego przyjęła wczoraj zapisy dotyczące definicji dumpingu socjalnego w UE. Przyjęty przez Komisję raport apeluje o zwalczanie dumpingu na warunkach, które nie powinny dyskryminować uczciwych przedsiębiorców z Polski świadczących usługi za granicą.

 • Dumping socjalny w Unii Europejskiej - głosowanie już w środę w Komisji ds. Zatrudnienia!

  W nadchodzącą środę 13 lipca, po ponad pół roku negocjacji, członkowie parlamentarnej Komisji EMPL zagłosują nad sprawozdaniem z własnej inicjatywy na temat dumpingu socjalnego w Unii Europejskiej. Jest to niezwykle delikatny i kontrowersyjny temat, wykorzystywany w wielu krajach europejskich przez antyeuropejskie środowiska w dyskursie politycznym. Z ramienia Grupy EPL temat prowadzi europosłanka Danuta Jazłowiecka, wiceprzewodnicząca Komisji EMPL.

Wiadomości z Brukseli
Wiadomości z kraju i regionu
zobacz wszystkie
Projekt i realizacja:
© 2011-2016 netkoncept.com - skycms
Polityka prywatności