Organizatorem konkursu jest Danuta Jazłowiecka, Posłanka do Parlamentu Europejskiego, a partnerem Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu. Patronat nad konkursem sprawowało Opolskie Kuratorium Oświaty. Parlament Europejski za swobodnym przepływem osób pomiędzy UE a Szwajcarią W tym tygodniu w PE: finansowanie UE, emisje spalin, uchodźcy Wystawa prac plastycznych "Moja Europa" Jestem Europejczykiem potrwa do 16 września br. © Parlament Europejski
 • Młodzi Europejczycy zabłysnęli wyobraźnią

  16 września 2016 r. w opolskiej Miejskiej Bibliotece Publicznej uroczystym finisażem i spotkaniem Posłanki Danuty Jazłowieckiej z dziećmi zakończyła się IV już edycja konkursu plastycznego „Moja Europa”. Laureaci oraz osoby wyróżnione otrzymały nagrody, zaś pozostali uczestnicy zestawy europejskich upominków.

 • Parlament Europejski za swobodnym przepływem osób pomiędzy UE a Szwajcarią. Mocny sygnał w obliczy ryzyka zerwania umów dwustronnych UE-CH

  Europosłowie zagłosowali dzisiaj za podpisaniem Protokołu do umów dwustronnych pomiędzy Unią Europejską a Szwajcarią, który umożliwi Chorwatom m.in dostęp do szwajcarskiego rynku pracy. Dzisiejsze zalecenie, autorstwa Danuty Jazłowieckiej, to ważny sygnał w związku ze szwajcarskim referendum z 9 lutego 2014 r. „przeciwko masowej imigracji”, które miało na celu ograniczenie imigracji do Szwajcarii i de facto renegocjację umowy UE-Szwajcaria w zakresie swobody przepływu osób.

 • W tym tygodniu w PE: finansowanie UE, emisje spalin, uchodźcy

  W tym tygodniu Komisja ds. Pomiarów Emisji w Sektorze Motoryzacyjnym spotka się z dwoma byłymi komisarzami, posłowie wezmą udział w konferencji poświęconej przyszłości finansowania UE, a grupy polityczne będą przygotowywać się do przyszłotygodniowej sesji plenarnej.

 • „Moja Europa” Jestem Europejczykiem! Zobacz wspaniałe prace młodych artystów!

  W dniach od 22 sierpnia do 16 września br. w opolskiej MBP można podziwiać wystawę prac plastycznych „Moja Europa” składającą się z ponad 100 prac, których motywem przewodnim jest hasło: Jestem Europejczykiem!

 • ABC Parlamentu Europejskiego

  W maju 2014 roku ponad 200 mln obywateli Unii Europejskiej wybrało swoich reprezentantów w Parlamencie Europejskim. W jaki sposób zorganizowany jest Parlament? Zajrzyj do infografiki.

Wiadomości z Brukseli
Wiadomości z kraju i regionu
zobacz wszystkie
Projekt i realizacja:
© 2011-2016 netkoncept.com - skycms
Polityka prywatności