© European Union 2017 - European Parliament Źródło: Parlament Europejski © European Union 2016 - European Parliament W tym tygodniu w PE Europejski Tydzień Parlamentarny 2017: walka z bezrobociem i wzmocnienie praw socjalnych
 • Lutowa sesja plenarna w skrócie: CETA, Justin Trideau, walka z terroryzmem

  Na sesji plenarnej w Strasburgu posłowie zgodzili się na zawarcie umowy handlowej (CETA) z Kanadą, a premier tego kraju Justin Trudeau wygłosił przemówienie. Na sesji wystąpił także prezydent Austrii Alexander Van der Bellen, a Parlament Europejski przyjął nowe środki walki z terroryzmem i nakreślił swoją wizję przyszłości Unii Europejskiej i jej reformy.

 • CETA: Parlament Europejski zagłosuje ws. umowy handlowej z Kanadą

  W środę, 15 lutego, Parlament Europejski będzie głosował w sprawie kompleksowej umowy gospodarczo-handlowej (CETA) z Kanadą. Bez zgody posłów CETA nie wejdzie w życie. Jeśli Parlament da zielone światło, umowę będzie można tymczasowo stosować już od kwietnia. W 2015 roku handel UE-Kanada sięgał ponad 60 miliardów euro - dzięki CETA ta wartość ma wzrosnąć o 20%. 

 • W tym tygodniu w PE: testy środowiskowe aut, Draghi, tymczasowe kontrole graniczne

  W tym tygodniu posłowie przyjmą nowe zasady, dzięki którym samochody będą bardziej przyjazne środowisku, spotkają się z szefem Europejskiego Banku Centralnego Mario Draghim i będą dyskutowali o przedłużeniu tymczasowych kontroli granicznych w niektórych państwach strefy Schengen.

 • W tym tygodniu w PE: dostęp do leków, unia energetyczna, pestycydy

  W tym tygodniu posłowie będą pracować w komisjach parlamentarnych, a w środę i czwartek odbędzie się sesja plenarna w Brukseli. Poza tym odbędzie się Europejski Tydzień Parlamentarny, w trakcie którego posłowie do PE i parlamentów krajowych będą rozmawiali w kwestiach gospodarczych, budżetowych i społecznych. Na sesji plenarnej m.in. unia energetyczna i bezpieczne pestycydy,

 • Europejski Tydzień Parlamentarny 2017

  Europosłowie spotkają się w tym tygodniu w Brukseli z posłami do parlamentów krajowych oraz ekspertami, aby rozmawiać o walce z bezrobociem oraz o sposobach zapewnienia korzyści ze wzrostu gospodarczego. Europejski Tydzień Parlamentarny potrwa od 30 stycznia do 1 lutego.

Wiadomości z Brukseli
Wiadomości z kraju i regionu
zobacz wszystkie
Projekt i realizacja:
© 2011-2017 netkoncept.com - skycms
Polityka prywatności