© European Union 2015 - European Parliament Justyna Kraszewska, Patrycja Kisińska i Dawid Raczyński - studenci anglistyki oraz Maria Dresler - studentka kierunku język biznesu gościli w Radiu Doxa 17 stycznia 2015 r. © BELGAIMAGE/HEMIS Statement by the President of the Commission.jpeg "I know I can" to także wyjątkowa okazja do zaprezentowania talentu muzycznego na scenie NCPP przed szerszą publicznością.
 • Parlamentarna agenda bieżącego tygodnia: terroryzm, handel i rozmowy klimatyczne

  Rozpoczęty tydzień pracy Parlamentu Europejskiego zapowiada się bardzo aktywnie. Szczególnie ze względu na zaplanowaną na nadchodzącą środę mini sesję plenarną w Brukseli posłowie będą mieli sporo pracy po ostatnich atakach w Paryżu, wyborach w Grecji, rozmowach dotyczących zmian klimatu w Limie i nowej dyrektywy w sprawie prania pieniędzy.

 • "Nie można wątpić w siebie", czyli młodzi tłumacze mówią, dlaczego warto wziąć udział w Starciu Tytanów

  Gośćmi dziewiętnastej audycji "Unia bez Tajemnic" w Radiu Doxa byli finaliści ostatnich dwóch edycji konkursu "Pokaż Język: Starcie Tytanów". 17 stycznia 2015 roku spotkali się w radiowym studiu z Posłanką Danutą Jazłowiecką i opowiedzieli o swoich doświadczeniach związanych z konkursem i stażem w Parlamencie Europejskim, na który wyjechali w ramach nagrody za zajęcie najwyższych miejsc na konkursowym podium.

 • 2015 Europejskim Rokiem na rzecz Rozwoju

  Rok 2015 nazwany jest Europejskim Rokiem Rozwoju, dedykowanym kooperacji na rzecz rozwoju i pomocy rozwojowej dla biedniejszych regionów świata. Unia Europejska wspiera ponad 150 krajów w walce z biedą, poprawiając poziom życia milionom ludzi. Jako największy darczyńca UE wraz z państwami członkowskimi przekazała w 2013 r. 56,5 miliarda euro na potrzeby pomocy rozwojowej.

 • Pierwsza sesja plenarna Parlamentu Europejskiego w 2015 roku

  Już dziś europosłowie z 28 krajów członkowskich spotkają się na pierwszej sesji plenarnej w 2015 roku. Przewodniczący Parlamentu Europejskiego, Martin Schultz rozpocznie sesję od oświadczenia dotyczącego ataku terrorystycznego na redakcję "Charlie Hebdo" w Paryżu, nastepnie minutą ciszy uczczone zostaną ofiary tego tragicznego wydarzenia.

 • I know I can - wyśpiewaj sobie wyjazd do serca Unii Europejskiej!

  Napisz, zaśpiewaj i wygraj - tak w skrócie można opisać to, co należy zrobić, aby wziąć udział w wyjeździe do Parlamentu Europejskiego, będącym nagrodą główną w konkursie organizowanym przez Europosłankę Danutę Jazłowiecką oraz Narodowe Centrum Polskiej Piosenki

Wiadomości z Brukseli
Wiadomości z kraju i regionu
zobacz wszystkie
Projekt i realizacja:
© 2011-2015 netkoncept.com - skycms
Polityka prywatności