fot. Parlament Europejski 2015 sknp.jpeg © European Union 2014 - European Parliament Patronat nad konkursem "Pokaż Język: I know I can" sprawowało Opolskie Kuratorium Oświaty oraz Prezydent Miasta Opola. © European Union 2014 - European Parliament
 • Danuta Jazłowiecka staje w obronie polskich przewoźników

  Wczoraj późnym wieczorem w Parlamencie Europejskim odbyła się ważna debata nt. stawki minimalnej w sektorze transportu. Jak powszechnie wiadomo jest to temat szczególnie istotny dla polskich przewoźników, których dotykają nowe niemieckie regulacje. 

 • Danuta Jazłowiecka przybliża studentom tajniki pracy w Europarlamencie

  20 marca br. na Uniwersytecie Opolskim odbyło się spotkanie z opolską europosłanką Danutą Jazłowiecką. Jego celem było przybliżenie zainteresowanym tajników pracy w Parlamencie Europejskim. 

 • Osiem rzeczy, które powinniście wiedzieć o Parlamencie Europejskim

  W pierwszych latach europejskiej integracji, był tylko organem doradczym, ale dziś, Parlament Europejski pełni znacznie ważniejszą rolę w niemal każdej dziedzinie europejskiej polityki.

 • Wielki finał „Pokaż Język: I know I can” w opolskim NCPP

  W minioną sobotę 14 marca br. w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki w Opolu, dziesięć najlepszych zespołów z województw opolskiego i dolnośląskiego, wyłonionych w pierwszym etapie konkursu, walczyło o wyjazd do Brukseli, warsztaty wokalne i nagrody rzeczowe. Konkurs wygrał „Shining lights” z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Opolu.

 • Parlament zatwierdza pomoc dla zwolnionych w Polsce, Belgii i w Niemczech

  Około 3 000 pracowników zwolnionych w Polsce, w Belgii i w Niemczech, w latach 2013-2014 otrzyma wsparcie z Unii Europejskiej, o łącznej wartości 6,3 miliona euro, przeznaczone na pomoc w szukaniu pracy. Wnioski o pomoc z Europejskiego Funduszu Dostosowania do Globalizacji (EGF) zostały również zaakceptowane przez Radę Unii Europejskiej 9 marca.

Wiadomości z Brukseli
Wiadomości z kraju i regionu
zobacz wszystkie
Projekt i realizacja:
© 2011-2015 netkoncept.com - skycms
Polityka prywatności