9 września 2014 roku odbyło się spotkanie z inicjatywy organizacji pozarządowej Eurodiakonia. Grupa z Nysy "pokazuje język". Aplikacja "Europoseł PL - Znajdź swojego europosła" to mobilne kompendium wiedzy o polskich posłach do Parlamentu Europejskiego. Rozpoczęcie roku szkolnego w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Strzelcach Opolskich zdjęcie: © Lucélia Ribeiro
 • Ubóstwo i wykluczenie społeczne w Europie a rola Parlamentu Europejskiego

  Eurostat podaje, że w 2010 roku ponad 10 mln, czyli aż 27,8 proc. Polaków było zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym. To jednak nie tylko problem Polski, ale całej Europy. Dlatego 9 września w Parlamencie Europejskim odbyła się szeroka debata poświęcona tematowi ubóstwa i wykluczenia społecznego, której organizatorem była organizacja pozarządowa „Eurodiakonia”, a współgospodarzem m.in. Danuta Jazłowiecka. 

 • Opolanie chcą się uczyć języków obcych

  Kilkuset mieszkańców Opolszczyzny postawiło w wakacje na naukę języków obcych i wzięło udział w bezpłatnych warsztatach organizowanych przez europosłankę Danutę Jazłowiecką pod hasłem „Pokaż Język Jazłowieckiej”.

 • Znajdź europosła w swoim telefonie!

  Pełna wersja aplikacji mobilnej "Europoseł PL", uwzględniająca wyniki wyborów 25 maja 2014, jest już dostępna! Aplikacja "Europoseł PL - Znajdź swojego europosła" to mobilne kompendium wiedzy o polskich posłach do Parlamentu Europejskiego.

 • Tytuł "Przyjaciela Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Strzelcach Opolskich" dla Danuty Jazłowieckiej

  1 września Danuta Jazłowiecka gościła w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Strzelcach Opolskich, gdzie wspólnie z uczniami i rodzicami przywitała nowy rok szkolny oraz odebrała statuetkę "Przyjaciela Szkoły".

 • Życzenia z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2014/2015

  Życzę wszystkim uczniom i nauczycielom daru wzajemnego wspierania, wielu sukcesów i nowych pasji oraz skutecznego pokonywania przeszkód, a rodzicom zaufania, dobrej współpracy i przede wszystkim dumy ze swoich dzieci.

Wiadomości z Brukseli
Wiadomości z kraju i regionu
zobacz wszystkie
Projekt i realizacja:
© 2011-2014 netkoncept.com - skycms
Polityka prywatności