Żółta kartka parlamentów narodowych 11 państw członkowskich UE ws. rewizji dyrektywy o delegowaniu pracowników jest dobrą pozycją do dalszych negocjacji. Grafika Konkurs.png Główną nagrodą w konkursie jest wyjazd studyjny do Parlamentu Europejskiego w Brukseli ufundowany przez posłankę Danutę Jazłowiecką. Trzymam kciuki za wszystkich Maturzystów! Warsztaty dla finalistów konkursu Pokaż Język: Odkryj Szkespira
 • Żółta kartka dla Komisji Europejskiej za rewizję dyrektywy o delegowaniu pracowników

  We wtorek 10 maja 2016 roku po raz trzeci w historii została uruchomiona tzw. procedura żółtej kartki i to w sprawie delegowania pracowników. Żółta kartka to sprzeciw parlamentów narodowych wobec nowych przepisów unijnych. Tym razem parlamenty narodowe 11 państw członkowskich powiedziały STOP kontrowersyjnej rewizji dyrektywy o delegowaniu pracowników.

 • IV edycja konkursu "Moja Europa!"

  Zgodnie z tradycją, już po raz czwarty, z okazji Dnia Europy, Danuta Jazłowiecka serdecznie zaprasza uczniów szkół podstawowych z terenu województwa opolskiego do udziału w konkursie plastycznym pn. "Moja Europa!". Jestem europejczykiem to temat tegorocznego konkursu.

 • Przed tymi gimnazjalistami język angielski nie ma tajemnic!

  Za nami już XV edycja Międzynarodowego Konkursu Języka Angielskiego „Golden Owl”, organizowanego przez Gimnazjum Nr 1 w Nysie. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział aż 240 uczniów z całego świata. Po testach przeprowadzonych w zgłoszonych do konkursu szkołach oraz regionach, wyłoniono 30 finalistów, którzy 5 maja 2016 roku w placówkach szkolnych w Nysie, New Delhi w Indiach, Csongrád na Węgrzech oraz Zdołbunowie na Ukrainie zmagali się z ostatnią, ustną częścią. 

 • Najlepsze życzenia dla Maturzystów!

  Nadchodzące dni to dla Was czas dużego wysiłku, podejmowania ważnych decyzji i pierwszego wielkiego sprawdzianu wiedzy, ale też odporności na stres. Nie bez powodu matura nazywana jest egzaminem dojrzałości.

 • Młodzi aktorzy szlifowali warsztat pod okiem profesjonalistki

  25 kwietnia br. w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora odbyły się warsztaty teatralne dla finalistów konkursu „Pokaż Język: Odkryj Szekspira”. 

Wiadomości z Brukseli
Wiadomości z kraju i regionu
zobacz wszystkie
Projekt i realizacja:
© 2011-2016 netkoncept.com - skycms
Polityka prywatności