Dołącz do Szlachetnej Paczki i pomóż innym na święta! © European Union 2015 - European Parliament Budżet PE na 2016 rok paris.jpeg © European Union 2015 - European Parliament
 • Dołącz do Szlachetnej Paczki i pomóż innym na święta!

  Szlachetna Paczka to projekt realizowany w okresie przedświątecznym od 2001 roku przez Stowarzyszenie Wiosna. Jego celem jest bezpośrednia pomoc najbardziej potrzebującym oraz ich rodzinom. W realizowanie projektu zaangażowani są przede wszystkim wolontariusze, których zadaniem jest znalezienie rodzin w trudnej sytuacji finansowej oraz diagnoza ich potrzeb.

 • "Mustang" zwycięzcą nagrody filmowej LUX 2015

  We wtorek 24 listopada, podczas ceremonii w Strasburgu poznaliśmy zwycięzcę nagrody filmowej LUX za 2015 rok. Tegoroczny finalista - "Mustang", to opowieść o pięciu siostrach, które zmagają się z trudami dorastania w konserwatywnym tureckim społeczeństwie.

 • Budżet UE na 2016 rok: debata i głosowanie na sesji plenarnej

  W środę, 25 listopada, Parlament podda pod głosowanie budżet Unii Europejskiej na rok 2016, zgodnie z porozumieniem zawartym z Radą (państwa członkowskie). Parlamentarni negocjatorzy nie zgodzili się na większość cięć, których dokonała Rada. Posłowie wynegocjowali zwiększenie funduszy dla państw najbardziej dotkniętych migracją, na pomoc humanitarną, program „Horyzont 2020” wspomagający badania i rozwój w UE, małe i średnie przedsiębiorstwa oraz program wymiany studentów Erasmus+.

 • W tym tygodniu w Parlamencie Europejskim: zamachy w Paryżu, Brexit, podatki

  W poniedziałek posłowie ze specjalnej komisji ds. interpretacji prawa podatkowego (TAXE) spotkają się z przedstawicielami korporacji międzynarodowych, by debatować o prawie podatkowym w UE. Delegacja posłów z Komisji Spraw Konstytucyjnych (AFCO) odwiedzi Londyn, by dyskutować o zbliżającym się referendum ws. pozostania Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej. Po piątkowych atakach terrorystycznych w Paryżu poniedziałek został ogłoszony europejskim dniem żałoby. O godzinie 12.00 pamięć ofiar zostanie uczczona minutą ciszy.

 • Projekt zmian prawa wyborczego: wiodący kandydaci, prawo oddania głosu za granicą, korespondencyjnie i online

  W środę 11 listopada Parlament Europejski przyjął projekt zmian w prawie wyborczym. Przewidywane jest m.in. wprowadzenie minimalnego progu wyborczego w całej Unii Europejskiej, europejskie partie polityczne mają wyznaczać swoich kandydatów na stanowisko przewodniczącego Komisji Europejskiej co najmniej 12 tygodni przed rozpoczęciem okresu wyborczego, a sam kandydat ma być wiodący i formalnie wyłoniony na szczeblu unijnym.

Wiadomości z Brukseli
Wiadomości z kraju i regionu
zobacz wszystkie
Projekt i realizacja:
© 2011-2015 netkoncept.com - skycms
Polityka prywatności