Fot. www.luxprize.eu fot.www.aim.be Plan inwestycyjny na kwotę 315 mld euro ma przywrócić wzrost Europie. Europejska Sieć na rzecz Edukacji w Zakresie Przedsiębiorczości 18 czerwca 2015 roku ministrowie siedmiu państw członkowskich Unii Europejskiej wystosowali pismo do komisarz Marianne Thyssen.
 • Ogłoszono finalistów nagrody filmowej LUX

  24 lipca na konferencji prasowej festiwalu przedstawiciele PE ogłosili trzy finałowe filmy, które walczą o prestiżowe wyróznienie filmowe, czyli nagrodę LUX. Zwycięzcę poznamy w listopadzie.

 • Europejski sojusz na rzecz przygotowania zawodowego

  Komisja Europejska szuka rozwiązania problemu bezrobocia wśród młodych ludzi i proponuje unijnym przedsiębiorcom przyłączenie się do sojuszu.

 • Plan inwestycyjny Junckera, czyli impuls dla europejskiej gospodarki

  Plan inwestycyjny na kwotę 315 mld euro, który ma przywrócić wzrost Europie, został zaakceptowany przez Parlament Europejski w czerwcu. Jak będzie działał Europejski Fundusz na rzecz Inwestycji Strategicznych (EFIS)? W jaki sposób efekt dźwigni doprowadzi do uzyskania 315 mld euro?

 • Europejska Sieć na rzecz Edukacji w Zakresie Przedsiębiorczości

  Doświadczenia globalnego kryzysu finansowego oraz kryzysu zadłużeniowego w UE potwierdzają zbyt niską świadomość ekonomiczną społeczeństwa europejskiego. Dlatego też tak ważna jest w dzisiejszych czasach edukacja w zakresie przedsiębiorczości. W odpowiedzi na tę potrzebę, w maju 2015 roku powstała Europejska Sieć na rzecz Edukacji w Zakresie Przedsiębiorczości (The European Entrepreneurship Education NETwork). Posłanka Danuta Jazłowiecka mianowana została ambasadorką sieci. 

 • Wniosek ministrów 7 państw UE ws. przyszłości delegowania

  18 czerwca 2015 roku ministrowie siedmiu państw członkowskich Unii Europejskiej - Austrii, Belgii, Francji, Niemiec, Luksemburga, Holandii i Szwecji - wystosowali pismo do Marianne Thyssen, Komisarz UE ds. Zatrudnienia, Spraw Społecznych, Umiejętności i Mobilności Pracowników, ws. przyszłości delegowania pracowników.

   

Wiadomości z Brukseli
Wiadomości z kraju i regionu
zobacz wszystkie
Projekt i realizacja:
© 2011-2015 netkoncept.com - skycms
Polityka prywatności