Po intensywnych obradach konkursowe jury wyłoniło trzech zwycięzców i aż pięć wyróżnionych fotografii. Otwarcie rynku usług płatniczych online zachęci do innowacji, których efektem będą tańsze i bezpieczniejsze sposoby regulowania rachunków, uważają posłowie. © AP Images/ European Union-EP © European Parliament hejtstop.jpeg © Jirka Matousek; www.flickr.com/photos/jirka_matousek/
 • Wyniki trzeciej edycji konkursu fotograficznego „Obiektywne Opolskie”

  W tegorocznej edycji konkursu "Obiektywne Opolskie" eurodeputowana Danuta Jazłowiecka zachęcała pasjonatów fotografii i miłośników Opolszczyzny do spędzania czasu nad Odrą i fotografowania wszystkiego, co jest z nią związane: ciekawych zakątków, przyrody, zabytków transportu rzecznego, ludzi rzeki itp. Zdjęcia, które napłynęły w odpowiedzi na konkurs, świadczą o wieloaspektowym spojrzeniu uczestników, ich wyobraźni i dużej pomysłowości. 

 • Otwarcie rynku usług płatniczych online z mniejszymi kosztami i ryzykiem

  Uaktualnione przepisy unijne dotyczące usług płatniczych obniżą ich koszty, umożliwiając innowacyjnym firmom wprowadzenie nowych mobilnych sposobów regulowania rachunków z upoważnienia klientów - uznali posłowie, którzy przyjęli nowe przepisy w tej sprawie w ubiegły czwartek. Przepisy, uzgodnione już nieformalnie z ministrami UE w maju, mają także na celu ograniczenie ryzyka płatności online poprzez wzmocnienie ochrony danych oraz wprowadzenie odpowiedzialności finansowej dostawców tych usług.

 • Agenda październikowej sesji plenarnej PE

  Prezydent Francji François Hollande i kanclerz Niemiec Angela Merkel wystąpią wspólnie 7 października na sesji plenarnej w Strasburgu. Od 15.00 Hollande i Merkel będą dyskutować z przewodniczącymi grup politycznych o sytuacji w Unii Europejskiej. To pierwsza wspólna wizyta przywdców Francji i Niemiec od listopada 1989 roku, kiedy tuż po upadku Muru Berlińskiego PE odwiedzili prezydent François Mitterrand i kanclerz Helmut Kohl. 

 • Stanowisko Danuty Jazłowieckiej

  W związku z falą pomówień i obraźliwych opinii niektórych internautów, które pojawiły się po publikacji na jednym z portali internetowych i dotyczą bezpośrednio moich wolontariuszy oraz stażystów, czuję się w obowiązku stanąć w ich obronie i jednoznacznie zaprotestować.

 • Życzenia na rozpoczęcie roku akademickiego 2015/2016

  Składam wszystkim Państwu, władzom uczelni wyższych w Polsce, studentom, naukowcom, nauczycielom akademickim i pracownikom administracji, najserdeczniejsze życzenia owocnych i pomyślnych nadchodzących miesięcy pracy i nauki. 

Wiadomości z Brukseli
Wiadomości z kraju i regionu
zobacz wszystkie
Projekt i realizacja:
© 2011-2015 netkoncept.com - skycms
Polityka prywatności