Statuetka Labor Mobilis 2013 przyznana Danucie Jazłowieckiej!

Fot. www.koordynacja.org

Kapituła Konkursu Labor Mobilis 2013 w składzie: prof. dr hab. Jerzy Hausner, prof. dr hab. Barbara de Ankerburg-Wagner, Lesław Abramowicz, Rafał Rzeźniczak oraz Stefan Schwarz zdecydowała o przyznaniu statuetki europosłance Danucie Jazłowieckiej. W uzasadnieniu Kapituła podkreśliła niezłomną walkę laureatki o zachowanie równowagi między ochroną praw pracowników a wprowadzaniem ograniczeń i barier dla przedsiębiorców.

– Przyznając mi tę nagrodę, podnieśli mi Państwo poprzeczkę jeszcze wyżej niż była do tej pory. Postaram się na nią zasłużyć jeszcze bardziej wytężoną pracą. Z pewnością już dzisiaj zasługuje na nią natomiast cały mój zespół, który wraz ze mną pracuje nad tą trudną dyrektywą, zwaną przeze mnie puszką Pandory – powiedziała laureatka podczas uroczystej gali w Krakowie

Statuetka Labor Mobilis jest nagrodą honorową, przyznawaną raz w roku za działania na rzecz mobilności pracy i upowszechnianie legalnego i bezpiecznego zatrudnienia w ramach swobody świadczenia usług w UE. Gala wręczenia odbyła się w ramach I Ogólnopolskiej Konferencji „Koordynacja systemów zabezpieczenia społecznego”, która zakończyła się wczoraj w Krakowie.
 
W gronie osób nominowanych oprócz Danuty Jazłowieckiej znalazła się Małgorzata Handzlik, Guido Vreuls i Tomasz Major. Wszyscy wyróżnieni zaangażowani są w prace nad projektem dyrektywy wdrożeniowej w zakresie delegowania do pracy za granicą. Zwycięzcę wybrała Kapituła Konkursowa, do której należą przedstawiciele świata nauki, administracji i biznesu. Są to miedzy innymi prof. dr hab. Barbara Wagner, dyrektor krakowskiego oddziału ZUS Lesław Abramowicz, dr Marek Benio, a także Rafał Rzeźniczak i Stefan Schwarz z Inicjatywy Mobilności Pracy. Honorowym członkiem Kapituły jest prof. dr hab. Jerzy Hausner.
 
Ceremonia wręczenie statuetki odbyła się 11 kwietnia w Krakowie podczas uroczystej gali, towarzyszącej konferencji pt. „Koordynacja systemów zabezpieczenia społecznego".
 
Źródło: www.koordynacja.org
zobacz wszystkie
Projekt i realizacja:
© 2011-2019 netkoncept.com - skycms
Polityka prywatności